THE IRYDOTOMIA LASEROWA DIARIES

The irydotomia laserowa Diaries

The irydotomia laserowa Diaries

Blog Article

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści. Wyłącz AdBlock i odśwież stronę. Porady eksperta

W takim przypadku dochodzi do put upępującego powiększania soczewki, co prowadzi do zablokowania przepływu cieczy wodnistej. Gdy ciśnienie zostanie unormowane zalecamy wykonanie zabiegu irydotomii. 

Irydotomia laserowa należy do zabiegów, które nie wymagają hospitalizacji. Jeżeli kontrolne badanie ciśnienia w oku daje prawidłowy wynik, pacjent wraca po zabiegu do domu z kilkoma zaleceniami od lekarza.

Ranking zależy między innymi od opinii, dostępności i rodzaju profilu (opcje darmowe lub płatne). Rozumiem Więcej o wyszukiwaniu

U chorych z jaskrą kąt ten ma często tendencję do zwężania się, zamykania, w jego okolicy tworzą się zrosty. Utrudnia to odpływ cieczy wodnistej i powoduje wzrost ciśnienia płynu w oku.

Serwis PoradnikZdrowie.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art.

Co to jest irydotomia laserowa? Jest to zabieg chirurgiczny polegający na wykonaniu nacięcia w tęczówce oka.

Po zabiegu pacjent powinien stosować się do zaleceń lekarza, w tym przede wszystkim aplikować przez kilka dni krople przeciwzapalne.

Ostra jaskra jest stanem nagłym w okulistyce, który wymaga jak najszybszego leczenia. W pierwszej kolejności stosujemy farmakoterapię, po 48 godzinach wskazana click here jest natomiast irydotomia laserowa – zarówno oka chorego, jak i profilaktycznie oka drugiego. 

Powikłania po irydotomii laserowej należą do rzadkości, bowiem jest to zabieg łatwy i mało inwazyjny. Komplikacje, które zdarzają się sporadycznie podczas samego zabiegu, to krwawienie z tęczówki. Pozostałe trudności mogą obejmować:

Po irydotomii laserowej pacjent musi pozostać jeszcze pod opieką lekarza przynajmniej przez godzinę, ponieważ konieczne jest sprawdzenie po pewnym czasie ciśnienia w oku. Dowiedz się więcej o tonometrii.

Całkowite zamknięcie kąta przesączania stanowi duże zagrożenie, bowiem może prowadzić do uszkodzenia nerwu wzrokowego. Brak prawidłowej cyrkulacji płynu wewnątrzgałkowego skutkuje także podwyższonym ciśnieniem w oku, co również ma szkodliwy wpływ na wzrok. Powyższe problemy są objawem jaskry.

zmętnienie soczewki. W miejscu zabiegu sporadycznie występuje nie pogłębiające się zmętnienie soczewki. Nie zaobserwowano jednak rozwoju uogólnionej zaćmy

Choć zabieg irydotomii jest bardzo skuteczny i bezpieczny, zawsze istnieje ryzyko pojawienia się pewnych powikłań. Do najczęstszych objawów ubocznych należy krwawienie z tęczówki. Stosunkowo często dochodzi również do stanów zapalnych oka, które mogą przyczyniać się do powstania zrostów tylnych.

Report this page